Cesta pralesem (Černokněžník:Druhá část)

28. prosince 2017 v 17:18
Celé hodiny se prodírali neprostupným terénem, větve jako by se jim schválně stavěli do cesty. Gul´dan si klestil cestu, ne pomocí mačety nebo nějakého podobného předmětu, nýbrž seslal jednoduché kouzlo a udržoval ho pomocí své levé ruku, kterou měl napřaženou před sebou. Ono kouzlo způsobovalo, že kdykoli se přiblížil k jakékoli rostlinné překážce, začala usychat tempem nepřirozeným přírodě, listy začali padat nejdříve a naprosto zničené větve je během okamžiku následovali. Šlápnutí na ně vydávalo docela výrazný křupavý zvuk, proto na ně Gul´dan nešlapal, pokud se mu přímo nepletli pod nohy, ale nestrachoval se o to tolik, aby se vyhýbal všem. Nemsy za ním poskakovalaze strany na stranu, jak se snažila vyhnout každé jedné uschlé větvi a svoje neustálé broukání přizpůsobovala jednotlivým skokům, až to vypadalo jako nějaký nesourodý tanec. Jejich démonická mula zase naopak šlapala na každou větev, jako by se jí ten zvuk moc líbil. Výsledkem byl pomalý pochod, který svou hlučností musel upozornit všechny na míle daleko, že se někdo blíží.
Gul´dan se snažil hluk ignorovat, magická stopa nebyla čerstvá, takže pravděpodobnost, že by varovali pronásledovatele, byla malá. Avšak ve chvíli kdy Nemsy přešla ve svém broukání k hopsavé melodii a každé poskočení doprovázela tlesknutím, začali Gul´danovi téct nervy. Když ještě k tlesknutí přidala tiché "hej", otočil se na ní s tím, že jí umlčí. Ale v tu chvíli stopa, kterou sledovali, zmizela.
Prozpěvování bylo rázem zapomenuto. Gul´dan se zkusil znovu soustředit na stopu, ale bez výsledku. Zkontroloval kouzlo, které k sledování magické stopy používal. Nezměnilo se, stále hledalo stopu skrz úlomek lebky, ale také bez výsledku. Gul´dana se začalo zmocňovat zoufalství a každý kdo ho znal, věděl, že to se v okamžení změní v hněv. Ozval se tichý hlásek: "Mistře Gul´dane, před námi něco je." Byla to Nemsy dobře si vědomá, že jen těsně unikla seřvání, ne-li nějakému trestu. Gul´dan to vzal na vědomí a magickými smysly prozkoumal oblast před nimi. Odhalil jednoduché maskovací kouzlo. Rozptýlil ho. Před nimi se otevřela mýtina. A v jejím středu pahorek s dveřmi vedoucími do neznáma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama