Světlo na konci tunelu (Černokněžník:Čtvrtá část)

30. prosince 2017 v 21:40
Když se Gul´dan zbavil zbytečné zátěže, mohl pokračovat svižnějším tempem a plně toho využil. Chvátal temnou chodbou držíce pochodeň nad hlavou, aby mu osvětlovala cestu a zároveň ho neoslepovala, jak by se stalo, kdyby ji nesl nataženou před sebou. Cesta mířila čím dál hlouběji. Černokněžník nepolevoval v prudkém tempu, i když ho začínala dohánět únava, věděl, že tu překoná. Horší než únava se ukazovala bolest, která začala pulsovat jeho pravou nohou, připomínka nedávného zranění. Bez ohledu na stupňující se nepohodlí pokračoval v sestupu, dokud nenarazil na místo, kde se do této chvíle jednolitá cesta rozbíhala do tří různých směrů.
Vyčerpaný, opřel se pravou rukou o nejbližší stěnu a využil chvíli, kterou potřeboval k vybrání další cesty, aby si trochu odpočinul. Chvíli takhle zůstal. Jakmile se mu zklidnil dech, zaposlouchal se do okolního prostoru. Nejprve neslyšel nic, ale pak se mu zazdálo jako by za sebou zaslechl pohyb. Prudce se otočil, pochodeň nataženou před sebou, ale nic tam neviděl. Co když ho Nemsy navzdory jeho instrukcím sledovala? Blesklo Gul´danovi hlavou. Poslal tím směrem menší ohnivou střelu. Neškodně se rozprskla o kamennou stěnu a na chvíli osvětlila danou oblast. Jinak se nic nestalo. Dospěl k závěru, že se mu to muselo zdát.
Odpočatý se vydal dál. Pro nedostatek indicií ohledně toho, která cesta ho zavede k jeho cíli, vybral tu prostřední. Jakmile začal znovu klesat, tak se jeho nedávné zranění začalo znovu připomínat. Nebylo to nic vážného, ale u někoho jako Gul´dan i malé zranění většinou našlo nějaké špatně zahojené z minulosti, na které navázalo. Orkská společnost je založená pouze a jedině na hrubé síle. V takové společnosti nemohl, jedinec už od narození deformovaný dosáhnout jakéhokoli uznání. Často se Gul´danovi vysmívali, on jim oplácel urážkami, to se jim nelíbilo a tak mu postupně zranění přibývalo. Za života starého náčelníka to nebylo tak zlé, ale když zemřel a klan převzal jeho syn, z Gul´dana se stal fackovací panák. Až na tu drobnost, že orkové nefackují. Orkové používají pěsti. Když se Gul´dan začal mstít, chtěli ho zabít. Jen na apel klanového šamana se tak nestalo. Místo toho ho vyhnali. Osudová chyba. Po Gul´danově tváři se rozlil úsměv, při vzpomínce na to co jim udělal, když získal moc.
Z myšlenek ho vytrhl hluk, který se ozýval nedaleko před ním. Odhodil pochodeň, protože z místa hluku vycházelo i světlo. Přikrčený a nalepený na stěnu se vydal to vyšetřit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama