Březen 2018

První učednice (Černokněžník:Osmá část)

13. března 2018 v 16:10
Kdysi dávno bývala ve zdejších lesích osada gnomů. Nežilo jich tu mnoho, možná tak na půl tuctu rodin, ale nic jim tu nechybělo. Většinou se věnovali farmaření a pro gnomy typickému vynalézání, které ale vzhledem k nedostatku zdrojů, nikdy nedosáhlo úrovně, jakou jsou proslavení gnomové z Dun Morogh. Vždy ob generaci se narodil jedinec s vlohy pro užívání magie. Tito jednotlivci, přestože vážení, žili většinou v ústraní a celý svůj život zasvětili výzkumu. Právě jeden z těchto výzkumníků objevil, že zde v podzemí číhá zlo. Tímto výzkumníkem byla mladá gnomská dívka jménem Rin a místo aby se držela zpátky, rozhodla se, že celou záležitost prozkoumá. V podzemí strávila několik měsíců, a když znovu vyšla na denní světlo, nebyla už onou dívkou, co tam vešla. Brzy po jejím návratu začaly obyvatele osady postihovat nehody. A do roka nezůstal nikdo živý, kdo by ve svém těle neukrýval démona.
A právě před tuto osobu byl Gul´dan předveden. Démon, který ještě před okamžikem hrozil rozdrtit Gul´dana napadrť uvolnil zcela stisk a nechal ho dopadnout na zem. "Poklekni!" Poručila mu Rin, sotva se jeho nohy dotkly země. Neuposlechl. Nenechá si přece poroučet od nějaké zakrslé, svraštěle babizny. Zaznamenal mentální pokyn od Rin démonovi a ten ho srazil na zem. Vyrazilo mu to dech. Tohle nebyl jen tak obyčejný démon, jakého by vyvolal každý novic. Ne, tohle byl jeden z Voidlordu, jedné z nejmocnějších kast démonů. A ona mu dávala rozkazy jako poslušnému psu. Pochopil, že ji hrubě podcenil a rozhodl se tedy pro jiný přístup. Když byl Gul´dan v úzkých, uměl být velmi diplomatický. Dokázal by i rozzuřeného orkského náčelníka se zbraní napřaženou ke smrtícímu úderu přemluvit, aby ho ušetřil.
Zůstal na kolenou a pokorně sklonil hlavu. "Skláním se před tvou mocí, velká čarodějko." Pronesl pokorně. Snažil se mluvit zřetelně a nepustit do svého hlasu ani náznak sarkasmu. "No to už je lepší." Prohlásila Rin potěšeně. "Ale kdo jsi a co tu pohledáváš?" Nevěděl, co odpovědět. Pravdu jí říct nemohl. Naštěstí si tenhle okamžik vybral jeho démonický pán Kil´jaeden, aby mu vstoupil do mysli. "Řekní jí, že hledáš nepřátele Plamenné Legie." Gul´dan uposlechl hlas, který se ozval v jeho hlavě. Zároveň se ujistil, že přívěsek na jeho krku není vidět. To na její tváři vyčarovalo zlověstný úsměv. "To jsi tu správně, ale pozapomněl jsi říct kdo jsi, orku!" Zvedl tvář a pohlédl jí přímo do jejích šílených očí. "Jsem pouze prostý černokněžník připravený sloužit." Dala mu jednoduchým gestem najevo ať jí následuje. Vyrazila dalším tunelem hlouběji do podzemí. Když jí dohnal, promluvila. "Jestli nám máš sloužit, musíš poznat našeho pána a učitele."